HSV Hamburg (Nem.) - Tatran Prešov 32:20 v základnej fáze Ligy majstrov v hádzanej mužov

02.10.2008 Celý región

HSV Hamburg - Tatran Prešov 32:20 (14:8)
Hamburg 2. októbra (TASR) - Slovenský majster Tatran Prešov podľahol v úvodnom zápase D-skupiny Ligy majstrov sezóny 2008/09 favorizovanému HSV Hamburg 20:32. Zverenci Rastislava Trtíka tak zaznamenali neúspešný vstup do najprestížnejšej klubovej súťaže v Európe, keď v nie príliš kvalitnom stretnutí dokázali s nemeckým tímom držať ako-tak krok len do prestávky. Najlepším strelcom východniarov bol so 6 gólmi Peter Tumidalský, v domácom drese sa darilo najviac trojici Blaženko Lackovič, Matthias Flohr a Stefan Schröder, ktorá zaznamenala po 5 gólov.

Prešovčania budú v ďalšom kole hostiť na domácej palubovke 11. októbra srbskú Crvenu Zvezdu Belehrad.

Pok. hody: 5/3 - 4/4
vylúčenia: 4:5
ČK: 53. Kozlov (po treťom vylúčení).

Hamburg: Bitter, Sandstrom - Schroder 5, Niemeyer 3, Lackovič
5/3, Flohr 5, Schult 1, Torgovanov 2, Grimm 1, B. Gille 3, G. Gille
1, Grundsten 2, K. Lijewski 1, M. Lijewski 3.

Prešov: Krupa, Meluš - Mazúr 2, Marušák, Mažár, Huňady 2,
Urban, Géci, Pekár 2, Fuňak, Tumidalský 6, Mikéci 1, Kozlov 4/4,
Dudáš 1.

V prvom polčase sa slovenský tím držal len do stavu 5:4, keď vybojované sedmičky s istotou premieňal Kozlov. Potom však domáci po vylúčení Pekára odskočili na 7:4 a Prešov následnú početnú výhodu nevyužil na priblíženie sa favoritovi. Východniari kopili chyby najmä v útoku, a ani snaha kaziť kombinácie Hamburčanov im nie veľmi šla a tak musel zaberať brankár Krupa. Aj keď domácim sa taktiež nedarilo podľa predstáv, v polčase viedli o 6 gólov 14:8.

Druhé dejstvo hneď od jeho začiatku sa už nieslo v réžii bundesligistu, ktorý zvyšoval postupne svoj náskok. Pritvrdil najmä v obrane, gól Tumidalského v 33. minúte načal 8-minútovú neschopnosť Prešovčanov streliť Bitterovi gól. V 42. minúte už viedol Hamburg o 12 gólov (23:11). Suverénovi slovenskej klubovej scény z posledných rokov sa nedarilo do konca súboja presadzovať cez pohyblivú defenzívu domácich, ktorí s prehľadom udržiavali svoj náskok a zaslúžene vyhrali 32:20.